Усе більше електронні книги закріплюються як альтернатива паперовим. Такий процес уже відбувся у багатьох країнах. Україна – не виняток, ми на активному етапі діджиталізації контенту, суттєву частку з якого займають книги.

Чому електронні книги рулять у світі? На це є три причини.

1 Світові новинки якнайскоріше потрапляють до свого читача.

Ми часто стикалися з ситуацією – книгу, що збирає чи не всі нагороди та стає бестселером – можна придбати мовою оригіналу чи що гірше – російською. Українською вона з’являється через тривалий період, подекуди втрачаючи навіть актуальність. Це зумовлено підготовкою до видання, що включає друк.

З електронними книгами простіше: час на процес підготовку видання скорочується. Крім того, зменшуються й витрати на доставку. Відповідно ще одна перевага – е-книги дешевші, у порівнянні з паперовими відповідниками.

2 Зручність у цифровізованому світі.

У світі е-книги стали повноцінною альтернативою. Диджиталізація відбувається й в Україні. Рідко, де можна побачити молодь з паперовою книгою. На це є декілька причин. Електронні книги можна читати з будь-якого гаджета, де сьогодні є технічні можливості збільшити шрифт, змінити фон, знайти потрібний уривок, скориставшись відповідною функцією.

Перевагою є і можливість акумулювати свою бібліотеку навіть на флешці. Зважаючи на наше сьогодення, ми не можемо оминути факт – вимушеного переселення. Виїжджаючи з небезпечних міст, люди беруть з собою найнеобхідніше, подекуди це один рюкзак. Разом з тим, домашня бібліотека в середньому може вміщувати сотню книг, що унеможливлює їх перевезення за таких умов.

3 І звичайно ж, екологічний чинник.

Процес підготовки е-книги не потребує вирубки дерев. Тому можна сміливо назвати однією з суттєвих переваг – можливість зберегти природні ресурси та зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище, на якому на жаkь, теж негативно відбивається війна.

Загалом ми виокремили найголовніше, переваг е-книг значно насправді більше. Швидкість та вартість підготовки, зручність читання та збереження ресурсів сприяють тому, що процес розповсюдження е-книг в наше життя тільки набирає обертів. Ми, в OLEAN, маємо на меті його структурувати та наповнити ринок українським контентом.